Dla asystentek i asystentów

Zapraszamy na warsztat WenDo dla asystentek międzykulturowych!

17-18 grudnia 2022 (sob.-ndz.), godz. 10:00 – 16:30 w Warszawie w Warszawie
Zgłoszenia: https://bit.ly/3FjlcMk (do 12 grudnia 2022, poniedziałek)
Warsztat będzie prowadzony w języku polskim. 

 

WenDo („Droga Kobiet”) to metoda samoobrony i asertywności opracowana przez kobiety i dla kobiet*.
WenDo łączy w sobie metody samoobrony fizycznej i psychicznej. Umiejętności zdobyte na WenDo są przydatne zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Praca asystentek międzykulturowych wymaga często asertywności, pewności siebie i umiejętności stawiania granic – zarówno wobec uczniów i uczennic, ich rodziców lub opiekunów prawnych, jak i wobec nauczycielek i nauczycieli czy dyrekcji szkół.

 

Dzięki udziałowi w warsztacie WenDo:

  • Będziesz wyraźniej dostrzegać, kiedy przekraczane są Twoje granice. Będziesz wiedzieć, co zrobić w takich sytuacjach
  • Nauczysz się swobodnie wyrażać swoje opinie i jasno stawiać granice – mówić o tym czego sobie życzysz, a czego nie.
  • Łatwiej będzie Ci podejmować decyzje – te drobniejsze i bardziej poważne
  • Pozbędziesz się poczucia winy i wstydu, także wtedy, kiedy stajesz w swojej obronie.
  • Nauczysz się bronić w sytuacjach ataku / napaści słownej lub fizycznej w miejscach publicznych, w pracy, w domu. Odzyskasz poczucie wpływu.
  • Poczujesz swoją siłę fizyczną. Uwolnisz swój oddech i głos.

 

Jak wyglądają zajęcia WenDo?

Podczas zajęć WenDo pracujemy m.in. następującymi metodami: ćwiczenia z oddechem i głosem, ćwiczeniach efektywnej komunikacji, symulacje, dyskusje w grupach, scenki, Ćwiczenie samoobrony fizycznej obejmuje m.in. ciosy, kopnięcia, uwolnienia, bloki i krzyk.

 

Warsztat poprowadzi Olga Łaniewska – certyfikowana trenerka metody feministycznej samoobrony WenDo dla kobiet* i dziewczyn*, trenerka antydyskryminacyjna, feministka. Prezeska Fundacji Autonomia. Aktywistka praw człowieka w Polsce i Białorusi. W Białorusi pracownica nieistniejącej już organizacji pozarządowej „Radislawa”, która wspierała kobiety doświadczające przemocy.

 

Informacje organizacyjne:
Termin: 17 – 18 grudnia 2022 (sobota – niedziela) g. 10.00 – 16.30, w tym przerwy. Warsztat stanowi całość. Konieczny jest udział w obu dniach warsztatu, od początku do końca.
Zgłoszenia: Zgłoszenia przyjmujemy do 12 grudnia 2022 (poniedziałek). Aby zgłosić się na warsztat należy wypełnić elektroniczny formularz: https://bit.ly/3FjlcMk. Potwierdzenie udziału w warsztacie prześlemy do 13 grudnia 2022 r.  
Miejsce: Warszawa. Dokładny adres prześlemy bezpośrednio osobom, które zostaną zakwalifikowane do udziału w warsztacie. 
Dojazdy i nocleg: możliwe jest sfinansowanie noclegu (16-18 grudnia 2022) oraz otrzymanie zwrotu kosztu dojazdu do wysokości kosztu dojazdu transportem publicznym, II klasą.
Wyżywienie: podczas warsztatu zapewnione będą obiady wegańskie i wegetariańskie.
Kontakt: rekrutacja@ffrs.org.pl

 

Warsztat jest organizowany przez  Fundację na rzecz Różnorodności Społecznej (FRS)  dzięki dofinansowaniu przez Fundację Norwegian Refugee Council Polska (NRC).

 

 


Organizacje współtworzące Koalicję organizują różnego rodzaju wydarzenia, szkolenia, warsztaty i superwizje dla asystentek i asystentów międzykulturowych oraz romskich. Jeśli chcesz skontaktować się z organizacją w Twojej okolicy i poznać jej ofertę, przejdź do zakładki „O nas”.

Organizacje zrzeszające asystentki i asystentów: