Zapisy

SUPERWIZJA GRUPOWA w stałych grupach:

Superwizja grupowa online odbywa się w stałych grupach liczących 3-5 osób. Obejmuje trzy spotkania. Zapisując się na superwizję grupową zobowiązujesz się do udziału we wszystkich trzech spotkaniach.

ONLINE LINK do zapisów

GRUPA 1: czwartki 7 XI, 28 XI, 12 XII 2024 g. 18:00 – 20:00, Agnieszka Zarzycka
UWAGA: zapisy do tej grupy przyjmujemy do środy, 6 listopada do g. 14:00

GRUPA 2: czwartki 14 XI, 5 XII, 19 XII 2024 g. 18:00 – 20:00, Agnieszka Zarzycka

GRUPA 3: środy 20 XI, 4 XII, 18 XII 2024 g. 18:30 – 20:30, Izabela Podsiadło-Dacewicz

GRUPA 4: wtorki 19 XI, 3 XII, 17 XII g. 15:30 – 17:30 prowadząca: Agata Teutsch

STACJONARNIE w Krakowie LINK do zapisów
wtorki g. 15:30 – 17:30, 12 XI, 26 XI, 10 XIII 2024. Spotkania będą odbywać się w Nowej Hucie (Osiedle Centrum). Prowadząca: Agata Teutsch.

SUPERWIZJA INDYWIDUALNA online:

Przeczytaj biogramy superwizorek i superwizorów i wybierz osobę, która najbardziej ci odpowiada. Pod biogramami, na szarym tle, znajdziesz formularz zapisów. Aby  zapisać się na superwizję:

  1. Wybierz osobę prowadzącą. Kliknij DALEJ.
  2.  Wybierz datę i godzinę superwizji.
  3. Podaj swoje dane kontaktowe i zaznacz, że akceptujesz Regulamin superwizji. Regulamin jest dostępny TUTAJ
  4. Poczekaj, aż superwizorka lub superwizor potwierdzą zarezerwowany przez Ciebie termin. Potwierdzenie dostaniesz tego samego lub następnego dnia roboczego. Razem z potwierdzeniem dostaniesz także link do spotkania.

Jeśli coś nie działa lub potrzebujesz pomocy technicznej, napisz mail do Grzegorza Stefaniaka: gstefaniak@ffrs.org.pl

Jeśli nie będziesz mogła / mógł wziąć udziału w umówionej superwizji (np. zachorujesz albo zmienią się Twoje plany), odwołaj ją najpóźniej 48 godzin przed spotkaniem.

Jeśli krótko przed superwizją wydarzy się coś niespodziewanego i nie będziesz mogła / mógł wziąć w niej udziału, od razu daj o tym znać Grzegorzowi Stefaniakowi: gstefaniak@ffrs.org.pl.

Udanej superwizji!

Marta Piegat-Kaczmarczyk

Jestem psycholożką międzykulturową, certyfikowaną terapeutką Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz ambasadorką metody Kids Skills. Prowadzę swoją praktykę terapeutyczną: Pracownia Terapii i Psychoedukacji, pracuję także w fundacji Polskie Forum Migracyjne.

Od 1998  roku wspieram rodziny i dzieci z doświadczeniem traumy, uchodźstwa, przemocy i/lub dyskryminacji. Od 2018 roku prowadzę superwizje indywidualne i grupowe dla osób pracujących z dziećmi i młodzieżą, także dla asystentek i asystentów międzykulturowych.      

Prowadzę szkolenia warsztaty, webinary dla osób związanych z edukacją. Tworzę materiały i pomoce terapeutyczne dla dzieci z doświadczeniem migracji. W superwizji ważne jest dla mnie wydobywanie i wzmacnianie zasobów. Praca z dziećmi i dorosłymi, także superwizja, to dla mnie okazja, aby szukać razem tego co wspierające, użyteczne i co pomaga realizować ważne dla Was cele. Lubię to robić i zapraszam Was serdecznie!

Pracuję w językach: polskim, angielskim i rosyjskim.

Agata Teutsch

Jestem trenerką i superwizorką w tematyce przeciwdziałania dyskryminacji i przemocy oraz trenerką i superwizorką WenDo – empowermentowej metody samoobrony i samostanowienia dla kobiet i dziewcząt. Jako trenerka i członkini zespołów projektowych korzystam z superwizji. Szczególną wartość widze w superwizjach grupowych. Mam certyfikaty Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych i Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. 

W mojej pracy koncentruję się na wzmacnianiu siły, odwagi, samodzielności myślenia i solidarności kobiet i dziewczynek oraz chłopców i mężczyzn – by mieli moc oraz narzędzia do przeciwstawiania się manipulacjom, przemocy i dyskryminacji. Pracuję głównie z kobietami i dziewczynkami, w tym z osobami z niepełnosprawnościami, kobietami LBTQ+, kobietami ze społeczności romskich, z doświadczeniem uchodźctwa i migracji oraz aktywistkami m.in. z Polski, Ukrainy, Białorusi, Rosji.  

Współzakładałam i działa(ła)m m.in. w fundacji Autonomia, fundacji Juniper, Towarzystwie Edukacji Antydyskryminacyjnej oraz Stowarzyszeniu Trenerskim Organizacji Pozarządowych (STOP). 

Pracuję w języku polskim. 

Jeśli poszukujesz wzmocnienia, większej jasności i równowagi – zapraszam!

Jan Świerszcz

Jestem psychologiem, trenerem grupowym i certyfikowanym psychoterapeutą. Specjalizuję się w pracy z osobami z doświadczeniem migracyjnym (w tym doświadczeniem uchodźctwa). Prowadzę konsultacje psychologiczne dla osób doświadczających dyskryminacji i przemocy motywowanej uprzedzeniami, w tym dla młodzieży LGBT+. Od prawie 20 lat zajmuję się wspieraniem dorosłych pracujących z młodzieżą edukując, wydając specjalistyczne publikacje, konsultując i doradzając indywidualnie. Prowadzę szkolenia dla kadry szkół oraz specjalistek i specjalistów zajmujących się wspieraniem zdrowia psychicznego młodzieży i dorosłych.

W superwizji dbam o to, aby osoba superwizowana lepiej zrozumiała, na czym polega zgłaszana trudność oraz nabrała pewności siebie i swoich działań w szkole. 

Pracuję w języku polskim i angielskim.

Izabela Podsiadło-Dacewicz

Jestem pedagożką specjalną, psychotraumatolożką, interwentką kryzysową, terapeutką

 i mediatorką. Pracuję z ludźmi i na rzecz ludzi z uwzględnianiem ich potrzeb i tożsamości.

Dzielę się wiedzą i korzystam ze swoich umiejętności prowadząc szkolenia,  mediacje, interwencje kryzysowe, wsparcie terapeutyczne i psychotraumatologiczne a także superwizje indywidualne i grupowe dla osób i organizacji, które chcą się rozwijać. Pracuję z dorosłymi, którzy pracują z dziećmi i młodzieżą oraz z młodymi osobami, które potrzebują lepiej zrozumieć siebie w otaczającym ich świecie. Wspieram osoby z doświadczeniem migracyjnym.

W Warszawie od kilkunastu lat realizuję działania edukacyjne, wspieram dzieci i młodzież, kadrę pedagogiczną i administracyjną oraz rodziców w budowaniu bezpiecznej przestrzeni szkolnej,  w której podmiotowe traktowanie, integracja i empatyczna komunikacją są bazą do budowania relacji bez przemocy i dyskryminacji. I cały czas jest dużo wyzwań, dlatego też systematycznie superwizuję swoją pracę.

Pracuję w języku polskim. 

Superwizja jest dla mnie spotkaniem i zaproszeniem do relacji. Wchodzenie w czyjś świat postrzegania i przeżywania, to jak wejście w intymność cudzego pokoju – można to zrobić na tyle głęboko, na ile druga osoba na to pozwoli.

Zuzanna Rejmer

Jestem psycholożką międzykulturową, psychoterapeutką integracyjną (w trakcie certyfikacji), oraz psychotraumatolożką. Od 2004r. pracuję z osobami z doświadczeniem migracji w tym z młodymi imigrantami i uchodźcami uczącymi się w polskich szkołach. Na co dzień tworzę i realizuję w szkołach warsztaty skierowane do klas wielokulturowych. Wspieram rodziny wielojęzyczne, prowadzę konsultacje indywidualne dla rodziców, dzieci i osób dorosłych. Pomagam dorosłym osobom mieszkającym za granicą w radzeniu sobie z codziennymi wyzwaniami związanymi z życiem pomiędzy kulturami i językami.      

Od sześciu lat prowadzę regularne superwizje dla asystentów i asystentek międzykulturowych pracujących w polskich  szkołach.      

Realizuję Prowadzę także szkolenia warsztaty dla asystentek i asystentów międzykulturowych, nauczycielek i nauczycieli, psychologów i pedagogów. Od sześciu lat prowadzę także superwizje dla asystentów i asystentek międzykulturowych pracujących w polskich  szkołach. 

W superwizjach stawiam przede wszystkim na wspólne szukanie rozwiązań trudności doświadczanych w pracy. Wspieram mocno w umiejętnym dbaniu o swój dobrostan, rozpoznawaniu i nazywaniu swoich zasobów.  

Pracuję w języku polskim, angielskim i hiszpańskim.

Szukasz wsparcia, wzmocnienia i odpowiedzi na konkretne pytania? Zapraszam na spotkanie!

Dominika Cieślikowska

Jestem psycholożką międzykulturową, certyfikowaną trenerką i superwizorką umiejętności międzykulturowych i antydyskryminacyjnych. Wspieram instytucje, szkoły i przedszkola w dostrzeganiu i docenianiu wielokulturowości i różnorodności. Superwizuję edukatorki i edukatorów zajmujących się przeciwdziałaniem dyskryminacji i wielokulturowością. Przez ostatnie trzy lata pracowałam głównie z nauczycielkami, asystentkami międzykulturowymi i      młodzieżą z Polski i Ukrainy w tematyce integracji, rozwiązywania konfliktów i włączania osób wykluczanych z grup rówieśniczych. 

Pracuję w językach: polskim i angielskim.

Bliskie jest mi podejście: Nie: „Ja, ja, ja!…” tylko: „My, my, my!”. Spotkajmy się, by budować wspólnotę doświadczeń i moc dobrych rozwiązań!

Katarzyna Błasińska

Jestem mediatorką, od wielu lat pracuję  z osobami z doświadczeniem migracji i uchodźstwa, w tym dziećmi i młodzieżą. Pracuję także z nauczycielkami i nauczycielami oraz edukatorkami i edukatorami. Uczestniczyłam w opracowaniu i wdrażaniu Modelu Integracji Imigrantek i Imigrantów oraz Modelu Równego Traktowania w Gdańsku. Od 15 lat pracuję w grupach różnorodnych kulturowo. Od 2022 roku jestem zaangażowana w działania humanitarne w odpowiedzi na pełnoskalową wojnę w Ukrainie.

Superwizowałam asystentki międzykulturowe w ramach współpracy z organizacją Teach for Poland. Specjalizuję się w następujących tematach: komunikacja międzykulturowa, strategie akulturacji, orientacja kulturowa, praca zespołowa, budowanie rezyliencji oraz aktywne metody pracy z dziećmi i młodzieżą. 

Pracuję w językach: polskim, ukraińskim i angielskim.

Zapraszam na spotkanie, by lepiej zrozumieć swoje emocje i reakcje w pracy z osobami z różnych kultur oraz wspierać integrację uczniów i uczennic.

Beata Staniszewska

Jestem psycholożką, psychotraumatolożką, oligofrenopedagożką i socjoterapeutką.  Od wielu lat pracuję w Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej, gdzie prowadziłam superwizje grupowe i indywidualne dla asystentek i asystentów międzykulturowych. oraz     diagnozuję trudności i zasoby dzieci z doświadczeniem migracji. Pracuję także w Fundacji Polskie Forum Migracyjne (PFM), gdzie wspieram terapeutycznie i psychotraumatologicznie dzieci i młodzież z doświadczeniem migracji i uchodźstwa.

W mojej pracy wspieram kadrę szkół dzieci z doświadczeniem migracji w procesie edukacji oraz adaptacji kulturowej.Prowadzę szkolenia dla specjalistów, w tym nauczycieli i asystentów międzykulturowych. Na co dzień z zainteresowaniem i ciekawością poszerzam swoją wiedzę i umiejętności

Superwizja jest dla mnie bezpieczną relacją, jest usłyszeniem drugiego człowieka,  jest  szukaniem rozwiązań, patrzeniem na napotykane trudności z różnych perspektyw, odnajdywaniem i wykorzystywanie mocnych stron do radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Pracuję w języku polskim i rosyjskim.

Zapraszam serdecznie na spotkanie! 

Agnieszka Zarzycka

Jestem pedagożką, trenerką umiejętności psychospołecznych, coacherką i superwizorką rekomendowaną przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP. Przez dziesięć lat pracowałam jako wychowawczyni oraz zastępczyni dyrektorki w Domu Dziecka, a także w świetlicy socjoterapeutycznej. Przez wiele lat prowadziłam konsultacje i warsztaty dla rodziców oraz terapię rodzin w paradygmacie systemowym. Od 30 lat prowadzę szkolenia dla rad pedagogicznych oraz superwizje dla nauczycieli i nauczycielek.       

Specjalizuję się m.in. w zagadnieniach związanych z umiejętnościami interpersonalnymi (komunikacja, asertywność), rozwiązywaniem konfliktów, budowaniem zespołu oraz profilaktyką przemocy. Pomimo kilkudziesięciu lat pracy psychoedukacyjnej z ludźmi i na rzecz ludzi sama nadal korzystam z superwizji – swoją pracę superwizuję od 1993 roku.

Pracuję w języku polskim.

Loading...

Twoje konto